سؤالات متداول

خریدار (درخواست کننده)

 • به چه کسی پیشه ور گفته می‌شه؟ از کجا متوجه بشم که توی چه نقشی می‌تونم ثبت نام کنم؟

هر شرکت به عنوان یک کسب و کار و یا هر شخص حقیقی، می‌تواند به عنوان پیشه ور در سایت “پیشه” ثبت نام کند و خدمات مورد نیاز خود را تامین نماید. به بیان ساده پیشه‌ور شخصی است که می‌خواهد مواد نیاز خود (مواد اولیه، خدمات کسب و کاری، مشاوره و …) را از طریق سامانه “پیشه” رفع کند.

 

 • چجوری مطمئن باشم که اگر از “پیشه” خرید کنم، دقیقا همون جنسی که میخوام به دستم می‌رسه؟

سامانه “پیشه” متعلق به شرکت کسب و کار رضوی (وابسته به آستان قدس رضوی) است، در این سامانه شما در هنگام خرید پول پرداخت می‌کنید اما این پول به حساب فروشنده واریز نمی‌شود. پس از دریافت کالا هفت روز زمان دارید تا کیفیت جنس تحویل گرفته شده را تایید کنید. پس از تایید شما پول به حساب فروشنده واریز می‌شود.

 

 • چطوری به تامین کننده‌هایی که نمی‌شناسمشون اعتماد کنم و ازشون خرید کنم؟

سامانه “پیشه” جهت بالابردن اطمینان شما عزیزان دو خدمت مهم به شما ارائه می‌دهد.
۱- اعتبار سنجی تامین کنندگان و فروشندگان: کلیه تامین کنندگان و فروشندگان فعال در سامانه توسط تیم تخصصی، شناسایی و مورد تایید قرار گرفته‌اند. ما سعی کرده‌ایم تا بهترین تامین کنندگان خدمات و مواد اولیه را در “پیشه” گردآوری کنیم
۲- امکان پرداخت امن: پرداخت‌های شما در “پیشه” بصورت “پرداخت امن” صورت می‌پذیرد. به این معنی که پول پرداختی شما تنها زمانی به فروشنده پرداخت می‌شود که شما تحویل کالا و کیفیت آن را تایید کنید.

 

 • در هر خرید، “پیشه” هزینه‌ای از من دریافت می‌کنه؟

پلتفرم “پیشه” از شما خریدار محترم به ازای خریدتان هزینه دریافت نمی‌کند.

 

 • چطوری میتونم مواد اولیه‌ای که برای تولید لازم دارم رو بخرم؟

ابتدا باید در سامانه “پیشه” ثبت نام کنید. برای مشاهده راهنمای ویدئویی می‌توانید روی این لینک کلیک کنید.
ثبت سفارش در سامانه “پیشه” هم بسیار ساده است. پیشنهاد می‌کنیم از طریق لینک زیر راهنمای ویدئویی ثبت سفارش را مشاهده کنید.

 

 • در “پیشه” از چه کسانی خرید می‌کنم؟

در صورت خرید مواد اولیه و یا تامین خدمات مورد نیاز خود از طریق “پیشه”، تامین کنندگان مطمئن، تایید شده و متخصص در سراسر ایران نیاز شما برطرف خواهند نمود.

 

 • اگر کیفیت جنسی که سفارش دادم با جنسی که به دستم رسیده متفاوت بود، چه اتفاقی می‌افتد؟

سامانه “پیشه” دارای تیم‌های متخصص و با تجربه در حوزه‌های فعالیت خود است. زمانی که شما از کیفیت کالای ارسالی رضایت نداشته باشید، مدارک و دلایل خود را به پشتیبانی سامانه ارائه می‌‌دهید و پس از بررسی توسط تیم متخصص حل اختلاف، در صورت صحت اداعای شما هزینه پرداختی شما بازرگردانده خواهد شد و برای فروشنده امتیازات منفی مشخصی در نظر گرفته می‌شود.

 

 • چقدر زمان می‌بره که کالایی که سفارش دادم به دستم برسه؟

زمانی که سفارش خود را ثبت می‌کنید، زمان مطلوب دریافت سفارش را نیز مشخص می‌کنید. فروشندگان در پاسخ به سفارش شما، بسته به فاصله و امکانات خود زمان تحویل کالا را به شما اعلام می‌کنند. هنگامی که از میان پیشنهادات تامین کنندگان یک مورد را انتخاب می‌کنید، حتما شرایط تحویل و زمان تحویل کالا را نیز در نظر بگیرید.

 

 • تامین کنندگان از کدام شهرهای کشور هستند؟

پیشه” یک سامانه ملی است که شما از طریق آن می‌توانید به تامین کنندگان مطمئن در سراسر ایران دسترسی پیدا کنید.

 

 • آیا در “پیشه” میتونم خریدم رو قسطی پرداخت کنم؟

در حال حاضر این امکان در دسترس نیست.

 

تأمین کننده

 • تأمین کننده به چه کسی گفته میشه؟

کلیه کسب و کارها و افرادی که توانایی تامین مواد اولیه در حوزه‌های مختلف دارند و همچنین کسب و کارها و افرادی که توانایی ارائه خدمات کسب و کاری در حوزه‌های مشخص شده را دارند می‌توانند به عنوان “تأمین کننده” در سامانه “پیشه” ثبت نام کنند.

 

 • برای اینکه بتونم کالاهام رو بفروشم باید چه کار کنم؟

ابتدا باید در سامانه “پیشه” ثبت نام کنید. راهنمای ویدئویی ثبت نام را می‌توانید از طریق لینک زیر مشاهده کنید. سپس در تکمیل پروفایل خود به عنوان تامین کننده، درخواست دهید و مدارک خود را بارگزاری کنید. پس از بررسی مدارک و مشخصات شما توسط تیم کارشناس ما، در صورت تایید می‌توانید به سفارشات مرتبط با حوزه فعالیت خود پاسخ دهید و کسب درآمد کنید. راهنمای ویدئویی درخواست تامین کنندگی را مشاهده کنید.

 

 • چه مدارکی برای اینکه بتونم توی این سامانه اجناسم رو بفروشم، نیاز هست؟

با مشاهده راهنمای ویدئویی درخواست تامین کنندگی می‌توانید علاوه بر مدارک مورد نیاز، مراحل ثبت درخواست تامین کنندگی را نیز مشاهده کنید.

 

 • در هر خرید، “پیشه” چقدر هزینه از من دریافت می‌کنه؟

پیشه” در ازای ارائه خدمات متنوع خود، در مورد مواد اولیه و نهاده های تولید، ۵% از قیمت فروش کالا و در مورد محصولات نهایی، ۱۵% از قیمت فروش کالا را را از فروشنده کسر می کند. این تعرفه ها البته به مناسبت افتتاح سامانه “پیشه” در حال حاضر برای مواد اولیه و نهاده های تولید، ۲% و برای محصولات نهایی، ۱۰% تعیین شده است.

 

 • چه کسانی در “پیشه” از من خرید می‌کنند؟

شما با فعالیت در “پیشه” به عنوان تامین کننده می‌توانید به شبکه عظیمی از مشتریان در سراسر کشور دسترسی پیدا کنید. پرداخت امن در این سامانه به شما اطمینان می‌دهد که بهای کالا و یا خدمات شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرداخت خواهد شد.

 

 • با چه قیمتی میتونم محصولم رو بفروشم؟

زمانی که یک خریدار، سفارش کالایی را ثبت می‌کند و شما قادر به تامین آن هستید، می‌توانید به آن سفارش پاسخ دهید. قیمت پیشنهادی را شما می‌توانید تعیین کنید. اما باید به خاطر داشته باشید که “پیشه” یک بازار ملی است که تامین کنندگان بسیاری در آن حضور دارند. لذا برای افزایش فروش خود، شرایط رقابتی را مد نظر قرار دهید.

 

 • وقتی قیمت‌ها نوسان زیادی پیدا می‌کند، چطوری هر لحظه قیمت جدید محصولم رو ثبت کنم؟

زمانی که یک درخواست در “پیشه” ثبت می‌شود، این شما هستید که قیمت پیشنهاد خود را ثبت می‌کنید. به بیان ساده در لحظه‌ی نیازِ خریدار، شما قیمت پیشنهادی خود را ثبت می‌کنید.